دیزاین ناخن نوعی اثر هنری محسوب می شود. هنری که معمولا بعد از مانیکور و پدیکوربرای تزئین ، تقویت و زیبا سازی ناخن بر روی ناخن های دست و یا ناخن های پا انجام شود.

انواع دیزاین و طراحی ناخن از نظر طرح

مانیکور ناخن از نظر طراحی بیشتر از 100 مدل داریم و سالیانه به علت مد و خلاقیت های جدید که از دنیای هنر غرب و شرق الهام گرفته، به طرح و شکل آنها اضافه می شود.

🔸 طراحی ناخن با شابلون و مهر

🔸 طراحی ناخن با فویل

🔸 طراحی ناخن با پودر کروم

🔸 طراحی ناخن با پودر داستر

🔸 طراحی ناخن با پودر شوگر (شوگر افکت)

🔸 طراحی ناخن با ورق طلا

🔸 طراحی ناخن با گل خشک

🔸 طراحی ناخن با نگین

🔸 طراحی ناخن با قلم داتینگ

🔸 طراحی ناخن با بیلدرژل

🔸 طراحی ناخن با بلومینگ ژل

🔸 طراحی ناخن با ایر براش

🔸 طراحی ناخن با اسپایدر ژل

🔸 طراحی ناخن با ژل تری دی (3d)

🔸 طراحی بیبی بومر

🔸 دیزاین ماربل یا مرمریت یا مرمری

🔸 دیزاین ناخن با لنز

🔸 دیزاین وان استورک

🔸 نوار دیزاین منعطف

🔸 طراحی ناخن فرنچ

مواد و ابزار طراحی ناخن

موادی که در طراحی و دیزاین ناخن بسته به طرح معمولا بکار میروند:

لاک

لاک یک ماده شیمیایی در مواد طراحی ناخن است که از ترکیب ماده رنگی، ماده تعلیق کننده و پلیمرهای چسبنده تشکیل شده است.

هر کدام از مواد نامبرده در لاک وظیفه ای دارند:

ماده تعلیق کننده : این ماده از ته نشین شدن مواد لاک در ظرف جلوگیری می کند.

پلیمرهای چسبنده: باعث چسبیدن لاک به صدف ناخن می شوند و از ورقه ای شدن لاک جلوگیری می کنند.

لاک در انواع رنگ ها و به صورت مات، براق و اکلیلی در بازار موجود است.

در لاک های اکلیلی گران قیمت از مروارید و صدف طبیعی و یا حتی فلس ماهی استفاده می شود.

از لاک معمولی می توان بر روی ناخن طبیعی و کاشت ناخن استفاده کرد اما این لاک ها دوام بالایی ندارند و پس از مدت کوتاهی، قسمت هایی از لاک از ناخن جدا می شود و ظاهر زیبایی نخواهد داشت.

لاک ژل

برای بالا رفتن دوام لاک به آن ژل اکرلیک اضافه می شود که یکی از مواد طراحی ناخن است و به این دسته از لاک ها، لاک ژل گفته می شود که در دو مدل تک مرحله ای و سه مرحله ای در بازار موجود می باشد. لاک ژل ها دارای دوام بالایی هستند و برای خشک شدن نیاز به استفاده از دستگاه UV-LED دارند و در معرض هوا خشک نمی شوند. لاک ژل ها به دلیل وجود ژل اکرلیک غلظت بالاتری دارند و با ایجاد یک لایه محافظ مقاومت ناخن را بالا می برند و بر روی ناخن طبیعی و کاشت ناخن قابل استفاده هستند.

– لاک ژل باید در دمای معمولی اتاق باشد و در معرض گرما و یا سرمای شدید قرار نگیرد.

– لاک ژل را در معرض نور مستقیم خورشید قرار ندهید، این کار باعث خراب شدن لاک ژل می شود.

– از قرار دادن لاک ژل در مقابل دستگاه UV بپرهیزید، اشعه UV لاک ژل را خشک می کند.

– برای رقیق کردن لاک ژل از کلینزر استفاده نکنید و این کار را با استفاده از رقیق کننده های مخصوص لاک ژل انجام دهید.

 

شوگر

شوگر ذرات شکر مانند اکلیلی است که در طراحی ناخن کاربرد دارد. شوگر در رنگ های مختلف در بازار موجود است و استفاده از آن در طراحی ناخن کار راحتی است به همین دلیل دارای طرفدارهای بسیار زیادی است. در هنگام خرید شوگر دقت کنید که هر چه دانه های شوگر ریزتر باشد دوام بالاتری خواهد داشت.

شیمر

شیمر نیز مانند شوگر یکی از مواد طراحی ناخن بوده که دانه های اکلیلی است که در طراحی ناخن کاربرد دارد و در رنگ های متنوع در بازار موجود است. تنها تفاوت شیمر با شوگر در این است که شیمر را به دلیل داشتن دانه های ریزتر می توان با پودر کاشت ناخن ترکیب کرد و پودر اکلیلی یا شاین دار درست کرد و در کاشت های گریم استفاده کرد.

داستر

داستر دانه های اکلیلی مانند شوگر و شیمر است. داستر دارای دانه های درشت تری است و نحوی استفاده از آن با شوگر و شیمر متفاوت است. اکلیلی های موجود در داستر درخشندگی بالایی به ناخن می دهد. از داستر بر روی لاک ژل می توان استفاده کرد.

کروم

یکی از مواد طراحی ناخن کروم است. کروم ناخن به صورت پودر در رنگ های مختلف در بازار عرضه می شود. این پودر ها به خاطر ظاهر براق و آینه ای که به ناخن می دهند طرافداران زیادی دارند و در دو شکل آیینه ای و هولوگرام و در رنگ های مختلف تولید می شوند. هنگام خرید پودر کروم دقت کنید که کروم خریداری شده کیفیت بالایی داشته باشد، در غیر اینصورت کارایی و زیبایی نخواهد داشت.

فویل

فویل به صورت نواری و در رنگ ها و طرح های مختلف تولید می شود و در طراحی ناخن کاربرد دارد. با استفاده از فویل های طرح دار (گلدار، پلنگی، طرح های کارتونی و…) می توان خیلی راحت و در زمان کوتاه یک طراحی زیبا و شیک بر روی ناخن داشت. برای استفاده از فویل به دو روش می توانید عمل کنید:

استفاده از فویل ژل که بعد از قرار گرفتن در دستگاه UV دارای سطح نوچ است و فویل به راحتی به آن می چسبد.

استفاده از چسب فویل که در معرض هوا خشک می شود و پس از خشک شدن دارای سطح چسبنده است و فویل به راحتی به آن می چسبد.

لنز ناخن

لنز ناخن یا اسلاید روسی یکی از مواد طراحی ناخن است که صفحه هایی شامل برچسب با طرح های مختلف به صورت صاف و یا برجسته است که در طراحی ناخن کاربرد دارد. لنز با داشتن طرح های مختلف و روش استفاده ساده، کار طراحی ناخن را بسیار ساده تر کرده است. با استفاده از لنز ناخن می توان طرح هایی بسیار ظریف و دقیق را بر روی ناخن پیاده کرد.

ژل اسپایدر

ژل اسپایدر یا ژل عنکبوتی یکی از راحت ترین مواد برای استفاده در طراحی ناخن است که در رنگ های مختلف در بازار موجود است. این ژل همانطور که از اسمش پیداست دارای خاصیت کشسانی است و با استفاده از آن می توان خطوطی در ضخامت های مختلف به صورت صاف و یا در هم تنیده مانند تار عنکبوت بر روی ناخن ایجاد کرد. با استفاده از ژل اسپایدر با توجه به ذوق و سلیقه ای که دارید می توانید به راحتی طرح های زیبا بر روی ناخن ایجاد کنید. کشیدن خط های صاف با استفاده از ژل اسپایدر کار بسیار راحتی است.

ژل ۳D طراحی

این ژل ها به عنوان ژل ۳D و ژل آدامسی به عنوان یکی از مواد طراحی ناخن نیز شناخته می شوند و برای طراحی برجسته بر روی ناخن استفاده می شوند. ژل ۳D مانند لاک ژل دارای تنوع رنگ بالایی است و به خاطر غلظت بالایی که دارد برای ایجاد نقش های برجسته بسیار مناسب هستند و زیبایی طراحی ناخن را دو چندان می کنند. برای طراحی برجسته و گلسازی روی ناخن مورد استفاده قرار می گیرد و به شما این امکان را می دهد که بدون محدودیت طراحی های منحصر به فرد خود را روی ناخن ها ایجاد نمایید. در میزان غلظت با دیگر ژل ها فرق دارد و به اندازه ای غلیظ می باشد که شبیه به آدامس است و طرحی 4 بعدی روی ناخن ایجاد می کند.

 

ژل طراحی ناخن

ژل طراحی ناخن یا همان پینت ژل (Paint gel) جایگزین مناسبی برای لاک ژل در طراحی ناخن می باشد. استفاده از این ژل ها در طراحی چهره و طراحی ناخن نسبت به لاک ژل بسیار بهتر و به صرفه تر است اما دقت داشته باشید که از این ژل ها نمی توان به عنوان لاک ژل استفاده کرد.

رنگ اکرلیک طراحی ناخن

این رنگ ها که حلال آب هستند برای طراحی ناخن استفاده می شوند و دارای ماندگاری بالایی هستند.

با استفاده از این رنگ ها با قلم طراحی‌ (با موی مصنوعی) به عنوان مواد طراحی ناخن می توان طرح های متنوعی بر روی ناخن پیاده کرد. دقت داشته باشید که رنگ های اکرلیک برای طراحی کاربرد دارند و جهت استفاده در دستگاه ایربراش مناسب نیستند چرا که باعث خرابی دستگاه می شوند.

لاک آبرنگی

لاک های آبرنگی برای طراحی آبرنگی کاربرد دارند. با استفاده از این لاک ها می توان طرح های آبرنگی بسیار زیبا که امروزه طرفداران زیادی دارند بر روی ناخن پیاده کرد. لاک های آبرنگی در رنگ های متنوع در بازار موجود می باشد.

پولک

یکی از مواد طراحی ناخن پولک می باشد. پولک یا همان دیزاین ناخن در شکل، اندازه و رنگ های مختلف تولید می شود و در طراحی ناخن و کاشت گریم کاربرد دارد. برای ماندگاری بهتر پولک ها در طراحی ناخن بهتر است پس از دیزاین از یک لایه رابر بیس بر روی دیزاین استفاده کرد، رابر بیس به دلیل غلظت بالاتر لایه ضخیم تری بر روی دیزاین ایجاد می کند و ماندگاری دیزاین بالاتر می رود.

پودر رنگی

پودر های رنگی کاشت ناخن در دیزاین ناخن نیز کاربرد دارند. از این پودرها در طراحی گل برجسته و سایر نقش های برجسته بر روی ناخن می توان استفاده کرد. با توجه به تنوع رنگی این پودرها طرح های متنوع و زیبایی می توان بر روی ناخن پیاده کرد.

نگین

نگین ها سنگ های درخشانی هستند که در طراحی ناخن به کار گرفته می شوند و در ابعاد،شکل و رنگ های مختلف تولید می شوند. محبوب ترین نگین در طراحی ناخن سنگ های سواروسکی می باشد که درخشندگی و زیبایی بی نظیری دارند. برای چسباندن نگین بر روی ناخن می توانید از چسب ناخن و یا تاپ کات ژل استفاده کنید.

نگین های دیزاین ناخن تزئینات پر زرق و برق و رنگارنگی برای ناخن های شما هستند. این نگین های تزئینی ممکن است مانند الماس شفاف باشند یا در ده ها رنگ مختلف از نئون تا پاستلی موجود باشند. نگین های ناخن به شکل های گرد، قطره ای و حتی مربعی وجود دارند. آنها شبیه سنگ های قیمتی مورد استفاده در جواهرات هستند، با این تفاوت که آن ها کوچک تر می باشند. تکنسین های حرفه ای ناخن و دوستداران مد ناخن از ساختن آثار هنری درخشان ناخن با استفاده از نگین های ناخن لذت می برند.

دیزاین فلزی ناخن

این دیزاین ها با جنس فلزی و در شکل های مختلف (بیضی،مستطیل،دایره،قلب،چرخ دنده و …) در بازار موجود است و در کاشت گریم و طراحی ناخن استفاده می شوند. این دیزاین ها در ترکیب با سایر طراحی های ناخن ظاهر بسیار زیبایی به ناخن می دهند.

ورقه های طلا و نقره

یکی از مواد طراحی ناخن ورقه های طلا و نقره می باشد. آن ها به صورت ورقه های بسیار نازک طلایی و نقره در طراحی ناخن مورد استفاده قرار می گیرند. این ورقه ها به صورت یک تکه در بسته بندی مچاله شده اند و برای استفاده تکه هایی از آن جدا می شود و بر روی ناخن قرار می گیرد. از این ورقه ها در زیر مواد کاشت ناخن و در کاشت گریم نیز می توان استفاده کرد.

استیکر(برچسب) ناخن

برچسب‌های ناخن، که به عنوان روکش ناخن نیز شناخته می‌شوند، چسب‌هایی هستند که می‌توانید آن‌ها را به صورت ورقه‌ ای تهیه نمایید، استیکر های ناخن برچسب هایی هستند که به ناخن‌های شما چسبیده و مانند لاک به نظر می‌رسند. برخی از برچسب‌های ناخن حتی از لاک ساخته شده‌اند و در رنگ‌ها و مدل‌های مختلف تولید می‌شوند.

شابلون ناخن

یکی از وسایل طراحی ناخن که کار ناخنکارها را در طراحی ناخن ها بسیار آسان و راحت کرده است دیزاین شابلون ناخن می باشد. شابلون یک قطعه از جنس پلاستیک یا فلز است که انواع و اقسام شکل و طرح های مختلف روی سطح آن ایجاد شده است.

نوار دیزاین منعطف ناخن

نوار دیزاین منعطف ناخن می تواند به هر مانیکور و طراحی، زیبایی و درخشندگی بدهد. نوار دیزاین منعطف از انواع لوازم طراحی ناخن محسوب می شود که دارای اندازه ها و رنگبندی مختلف است و قابلیت ایجاد طیف گسترده ای از طرح های منحصر به فرد را دارد. به دلیل منعطف بودن، متناسب برای طراحی روی هر اندازه و شکلی از ناخن می باشد و به راحتی روی سطح ناخن قرار می گیرد.

رنگ اکریلیک

اگر در طراحی مهارت دارید، مطمئناً دوست دارید طرح های منحصر به فردی را روی ناخن های خود ایجاد کنید و برای این کار رنگ های اکریلیک در طراحی ناخن ها به کمک شما می آیند. رنگ های اکریلیک به صورت ست موجود می باشد. می توانید کل مجموعه را تهیه کنید یا رنگ های مورد علاقه خود را برای ایجاد طرح های هنری ناخن انتخاب کنید.

قلم های طراحی ناخن:

> قلم های طراحی ناخن

این روزها هنر طراحی ناخن در حال رونق است و تکنیک ها و طرح های جدیدی را شکل می دهد. در حالی که بدست آوردن چیزی منحصر به فرد بیشتر به مهارت طراحی شما بستگی دارد، هنگامی که بدانید از چه ابزاری استفاده کنید و چگونه طراحی را به درستی انجام دهید، می توانید به راحتی در کار طراحی ناخن ها حرفه ای شوید. برای کمک به شما در این زمینه، راهنمای زیر را آماده کرده‌ایم که در آن انواع قلم های طراحی ناخن نظیر قلم سرگرد، سوزنی و … به شما معرفی می‌شود.

> قلم طراحی سرگرد

این قلم همه کاره ترین و رایج ترین قلم طراحی ناخن است که برای ایجاد طرح های پیچیده استفاده می شود. همچنین به ایجاد الگوهای های مختلف کمک می کند. این نوع قلم ها به ساختن ناخن سه بعدی با استفاده از پودر اکریلیک و مونومر کمک می کنند.

> قلم طراحی سوزنی

این قلم ناخن به ایجاد خطوط راه راه (خطوط بلند)، یا الگوهای خط کشی کمک می کند و همچنین می توانید از آنها برای ساختن الگوهای حیوانی مانند نقش های گورخری یا ببری استفاده کنید. با قلم های طراحی سوزنی می توانید به راحتی خطوط مستقیمی را طراحی نمایید.

> قلم طراحی آمبره

این قلم برای طراحی و محو کردن دو رنگ روی کاشت ناخن مورد استفاده قرار می گیرد که طرح آمبره را ایجاد می نماید. لبه آن دارای اشکال مختلفی است که هر یک طرح خاصی را روی ناخن ایجاد می نماید.

> قلم طراحی سرکج

از این نوع قلم طراحی بیشتر برای تمیز کردن اضافات لاک و طراحی ها از روی کوتیکول ها و اطراف ناخن استفاده می شود. همچنین برای ایجاد خط فرنچ روی ناخن نیز مناسب می باشد و به دلیل زاویه دار بودن لبه آن می توان به راحتی دو رنگ مختلف را برای طراحی به کار برد.

> قلم طراح باد بزنی

قلم بادبزنی در پاشیدن دیزاین هایی مانند اکلیل، پودر شیمر و پودر شوگر و همچنین پاک کردن اضافات آنها بعد از اتمام کار از روی ناخن مورد استفاده قرار می گیرد.

> قلم طراحی دیتیل(جزئیات)

از قلم طراحی دیتیل برای اضافه کردن جزئیات به طراحی ناخن استفاده می شود. به دلیل کوتاه و سفت بودن موهای این قلم، کنترل بیشتری برای کارهای دقیق تر ارائه می دهد و از دقت بسیار خوبی برخوردار است.

> قلم داتینگ(نقطه گذاری)

اگر می‌خواهید روی ناخن‌هایتان نقطه‌های ریز یا بزرگ ایجاد کنید، یا با استفاده از یک سری دایره‌ها طرحی متفاوت ایجاد کنید، می توانید از قلم داتینگ استفاده نمایید. با استفاده از قلم داتینگ می توانید علاوه بر ایجاد دایره های کوچک و بزرگ اشکال متفاوتی نظیر طرح های پوست پلنگ و … را روی ناخن ها طراحی نمایید و به ساده ترین روش طراحی های دشوار را روی ناخن ها ایجاد نمایید.

جهت رزرو ساعت و روز کاشت اکرلیک در مجموعه تخصصی نهایت براحتی میتوانید از منوی رزرو آنلاین وب سایت این کار را انجام دهید یا با شماره تلفن : 44071439- 021 تماس حاصل نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.