ژلیش ناخن چیست؟

ژلیش ناخن در سه مرحله انجام می‌شود. اول از همه ژل بیس روی ناخن قرار می‌گیرد، بعد نوبت به ژل رنگی است و در نهایت روی ناخن از تاپ ژل استفاده می‌کنند. معمولاً کسانی که ناخن طبیعی دارند از ژلیش ناخن استفاده می‌کنند

انواع ژل ناخن

به‌طور کلی سه نوع ژل ناخن وجود دارد: ژل سخت، ژل خیساندنی و ژل لهستانی.

برای از بین بردن ژل سخت باید از فیلینگ استفاده کنید. ژل خیساندنی هم در استون حل می‌شود و ژل لهستانی هم مانند لاک ناخن است و با استون پاک می‌شود.

هارد‌ ژل

یکی از محبوب‌ترین انواع خدمات زیبایی ناخن، هارد‌ژل ناخن است. هارد‌ژل، بافت غلیظی دارد که تقریباً یک قطره از آن برای یک ناخن کافی است. در استفاده از هاردژل، با کشیدن قلم‌مو از بن ناخن به لبه ناخن، فرم دلخواه شکل می‌گیرد.

هنگامی که این فرآیند کامل شد، به مدت 30 تا 120 دقیقه تحت نور UV یا LED قرار داده می‌شود تا به حالت جامد تبدیل شود. هارد‌ژل، بیشتر برای افزایش طول ناخن‌ها استفاده می‌شود. می‌توانید آن را به هر شکلی که ترجیح می‌دهید، در بیاورید – از فرم نوک تیز گرفته تا فرم بیضی یا مربعی.

سافت ژل

سافت‌ژل، نوعی لاک ژل‌مانند ضخیم است که یک لایه تکمیلی عالی برای طراحی ناخن ایجاد می‌کنند.

کار با سافت‌ژل آسان است و حتی می‌توانید خودتان در خانه هم انجام دهید. تنها نقطه ضعفی که دارد این است که برای خشک شدن، نیاز به یک دستگاه‌ UV دارید، اما در مقایسه با نوع دیگر ژل ناخن، خشک‌شدن آن به زمان کمتری نیاز دارد.

لاک‌ژل، نازک‌ترین لایه‌ها را نسبت به سایر ژل‌ها اعمال می‌کند و به همین دلیل، استحکام زیادی به ناخن طبیعی نمی‌دهد. این فقط یک رنگ ناخن ماندگارتر و ضد لک است. لاک‌ژل را می‌توان مستقیماً روی ناخن‌های طبیعی یا روی هارد‌ژل اعمال کرد.

نحوه ی ژلیش ناخن

نحوه ژلیش ناخن این گونه است که بعد از آنکه ژلیش مورد نظر را کاملاً روی همه ناخن‌ها زدید، باید دست خود را برای مدت ۱۵-۶۰ ثانیه در دستگاه ژلیش ناخن یعنی زیر لامپ LED قرار دهید. همچنین می‌توان از لامپ UV یا همان ماورای بنفش هم برای یک یا چند دقیقه استفاده کنید. زمان ذکر شده برای استفاده از لامپ‌ها با توجه به نوع لامپ و یا برند خود لاک‌ها متغیر است. لاک ژلیش در اثر حرارت و واکنش‌هایی که ایجاد می‌شود از حالت مایع به جامد تبدیل می‌شود و خودش را می‌گیرد. آنچه در مورد لاک ژلیش در این مرحله مهم است، این است که این لاک باید به خوبی و در زمان تعیین شده خشک شود، حتی در برخی مواقع اگر احساس شود که لاک کاملاً خشک نشده، باید مجدد در زیر نور لامپ قرار گیرد.

مزایای ژلیش ناخن

✓ تا ۳ هفته از درخشش بالایی برخوردار است.

✓ بعد از مانیکور دیگر هیچ خراش، خط و خش، فرورفتگی یا لکی روی آن ایجاد نمی‌شود.

✓ باعث محافظت طبیعی از ناخن‌ها می‌شود.

✓ به‌راحتی در ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از روی ناخن‌ها برداشته می‌شود.

✓ سخت اما در عین حال انعطاف‌پذیر است.

✓ آسیبی به ناخن طبیعی شما نمی‌رساند.

✓ می‌توان برای ناخن‌های ضعیف یا آسیب‌دیده از یک لایه ژل تقویت‌کننده استفاده کرد.

✓ ژلیش ناخن در مقایسه با کاشت ناخن هزینه کمتری دارد.

✓ عفونت کمتر، تشخیص عفونت قارچی در ناخن‌های ژلیش‌شده، راحت‌تر از وقتی است که شما مثلاً از هارد‌ژل استفاده می‌کنید. همچنین شانس ابتلا به عفونت در ژلیش ناخن نسبت به دیگر روش‌ها، کمتر است.

✓ ماندگاری طولانی، به دلیل استفاده از دستگاه UV و یا LED برای خشک‌کردن ژلیش ناخن، لایه‌ای سفت بر روی ناخن‌ها ایجاد می‌کند. این کار، باعث افزایش ماندگاری و ثبات لاک بر روی ناخن‌ها می‌شود.

✓ برای افرادی که عادت به جویدن ناخن‌ها دارند، استفاده از لاک ژلیش روشی است که باعث می‌شود عادت خود را ترک کنند.

✓ در زندگی عادی و فعالیت‌های روزمره، ژلیش ناخن لب پر نمی‌شود و ترک هم نمی‌خورد. اگر عادت به فعالیت‌های زیاد با دستان خود دارید و یا کار هنری و سختی انجام می‌دهید، ژلیش ناخن طبیعتاً بیشتر از لاک معمولی روی دستان شما دوام می‌آورد.

عوارض ژلیش ناخن

✘ هیچوقت نباید ژلیش را به زور و با وسایل تیز و برنده یا حتی سوهان از روی ناخن پاک کرد برای این که این کار شدیداً به صفحه ناخن اسیب می زند.

✘ ژلیش برای خانم هایی که ناخن های ضعیف و حساسی دارند اصلاً توصیه نمی شود زیرا به صورت 4 لایه روی ناخن می خورد و مانع از رسیدن اکسیژن کافی به ناخن می شود.

نحوه ی ریمو ژلیش ناخن

برای از بین بردن ژلیش ناخن طبیعی از روی ناخن‌های خود، آن‌ها را به‌سادگی با یک پد پنبه‌ای آغشته به استون بپیچید و با یک تکه فویل روی ناخن خود نگه دارید.
برای پاک کردن ژلیش هیچ نیازی به استفاده از سوهان نیست و به همین دلیل هیچ آسیبی به ناخن‌ها نمی‌رسد.اگر بعد از پاک کردن ژلیش احساس کردید که بافت ناخنتان کمی آسیب دیده، از کرم یا روغن‌های مخصوص ترمیم و تقویت ناخن استفاده کنید.

جهت رزرو ساعت و روز کاشت اکرلیک در مجموعه تخصصی نهایت براحتی میتوانید از منوی رزرو آنلاین وب سایت این کار را انجام دهید یا با شماره تلفن : 44071439- 021 تماس حاصل نمایید تا پذیرای حضور شما عزیزان باشیم.