مقالات

از خرید تا استفاده از رژ لب

رژ لب :

برای خرید رژلب به رنگ دندان هایتان توجه داشته باشید .

رنگ دندان ها به زیبایی لب های شما کمک می کند . برای کسانی که دندان آنها بیشتر به زردی می زند تا سفیدی نباید از رنگ های شاد و رژ لب های براق استفاده کنند زیرا اینگونه رژ لب ها باعث می شود بیشتر رنگ زردی دندان ها به چشم بیاید . در عوض رژ لب های مات و تیره رنگ , بیشتر رنگ رژ را نمایان می کند تا رنگ دندان ها .

بعد از دندان ها نوبت به رنگ پوست می رسد .

برای افرادی با رنگ پوست روشن , رژ لب های قرمز خالص و یا قرمز روشن که متمایل به صورتی است پیشنهاد می شود .

اگر زمینه ی پوست شما زرد است بهتر است از رژ قرمز متمایل به نارنجی استفاده کنید . قرمز هایی که کمی رنگ آبی دارند ( متمایل به بنفش ) برای پوست شما همخوانی نخواد داشت .

برای شما که رنگ پوستتان سفید رو به گندمی است , رژ لب قرمز خالص و یا قرمز متمایل به قهوه ای پیشنهاد می شود .

برای پوست های گندمی روشن , قرمز گرم متمایل به نارنجی به شما جلوه ی خاصی می بخشد .

برای رنگ پوست های گندمی تیره , رژ لب قرمز متمایل به صورتی و یا آبی پیشنهاد می شود .

یک رنگ رژ لب وجود دارد که به هر رنگ پوستی جلوه می دهد و آن قرمز متمایل به قهوه ای است .

اگر می پرسید از کجا ته رنگ رژ لب را تشخیص دهید , باید بگویم برای تشخیص آن هنگام خرید رژ لب , آن را روی مچ دستتان امتحان کنید و به راحتی تمایل رنگ قرمز را متوجه خواهید شد .

استفاده از رژ لب :

فراموش نکنید هرگز به تنهایی از رژ لب استفاده نکنید زیرا آن مرحله ی نهایی آرایش است و در کنار صورتی صاف و آرایش چشم حتی به صورت کم به چهره ی شما جلوه خواهد داد . باید بگویم چهره ای بدون آرایش به مراتب زیباتر خواهد بود . البته این موضوع بیشتر برای کسانی است که گودی زیر چشم دارند و یا پوستی دارای جوش یا لک هستند . مطمئنا کسانی که پوستی صاف و بدون عیب دارند به جز ضد آفتاب نباید از کرم دیگری برای پوست خود استفاده کنند .

فراموش نکنید خط لب و رژ لب شما باید دارای یک تن رنگی باشند . تفاوت زیاد این دو شاید قبلا زیبا به نظر می رسید اما امروزه زیبایی چندانی ندارد .

رژ لب را به اندازه ای استفاده کنید که با کمی پخش کردن توسط انگشت و یا یک پد نرم و کوچک به خورد لبتان برود و اضافه تر از آن نباشد چراکه مقدار بیش از حد رژ لب ممکن است دندان هایتان را رنگی کند و یا به هنگام سرو نوشیدنی ها بر روی لبه ی لیوان باقی بماند . اما اگر مقدار رژ لب زیادی استفاده کردید با قراردادن یک دستمال کاغذی بین لب ها و فشردن آن ها روی هم با فشار کم , می توانید مقدار اضافه ی رژ لب را بگیرید .

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


× هفت = 56